A Luna Rossa kormányosa, az ausztrál James SPITHILL nyerte a 13. Roberto Trombini Challenge Trófeát miután az egyes besorolású párosverseny döntőjében 3-0-ra győzte le Paolo CIAN-t (Shosholoza).

A győzelem emlékezetes marad Spithill számára, ugyanis ő az első kormányos, aki harmadszor hódítja el a kupát.

Az első round robin széria után néhány igen feszes meccs várta a versenyzőket Ravennában, ahol főleg az elődöntőkben szórakoztatták a versenyzők a nézőket. Az elődöntő erősségét az is jól mutatta, hogy a ranglista első brit Ian Williams nem bírt négy közé jutni sem.

Spithill 2 vereségből állt fel Philippe Presti ellenében miután 2-2re egyenlített, James tovább brillírozott és 3-2-vel továbbjutott. A másik elődöntőt Cian valamivel könnyebben 3-1-re nyerte a francia Damien Iehl ellen.

Iehl állhatott fel a dobogó legalsó fokára miután Prestit legyőzte a kisdöntőben. A trófeáért zajló harcban Spithill nyerte az első futamot, miután a rajtnál lebüntette Ciant, amelyet a második futamban is megismételt. A harmadik menet már sokkal inkább küzdős volt. Cian támadott az első métertől az utolsóig. Rengeteg közeli szituáció, óvás és döntés volt. Az utolsó döntő volt, mert Cian kapta, aki innét már nem tudott felállni. Az ausztrál így megnyerte a XIII. Roberto Trombini Challenge Trófeát 3-0-ra és a kupa immáron örökre az övé marad.