16-20 csomós délnyugati szélben zajlott a Louis Vuitton Kupa középdöntőjének első két mérkőzése.

A Prada-OneWorld harc az elején a sebességről szólt. Míg a OneWorld cirkáló, addig a Prada bőszeles sebessége bizonyult jobbnak. Ennek megfelelően ötször is helyet cseréltek.

Azután a második hátszélben egy manőver során a Prada eltörte a spinnakerboomját és innen eldőlni látszott a verseny.

Az utolsó hátszélben ugyan a OneWorld széttépte a spinnakerét, de a megszerzett előnye elégnek bizonyult egy 48 másodperces győzelemhez. Igyekezniük kell, hisz nekik 5 győzelem kell a továbbjutáshoz.

OneWorld Challenge – Prada Challenge 1:0

Bár a Peter Holmberg kormányozta Oracle a rajtot követő első harminc másodpercet uralta, de az Alinghi a pálya jobb oldalát választva átvette a vezetést és 14 másodperc előnnyel vette az első bóját.

A két hajó fej-fej mellett haladt és csak egy másodperc volt az előnye az Alinghinek a leebójánál.

A második cirkálószakaszban a pálya bal oldalát védő Alinghi komolyan megcsúszott és 41 másodpercet vert az Oracle-re a cirkálóbójánál.

Így amióta Chris Dickson beszállt az Oracle-re elszenvedték első vereségüket és a befutóban 1:11 hátránnyal érkeztek az Alinghi után.

Alinghi Challenge – Oracle BMW Racing 1:0