Hamilton, Bermuda: A brit Ian Williams csapata nyerte az 58. King Edward VII Gold Cup versenyét, mivel a döntőben 3-1-re győzött a francia Mathieu Richard ellen.

Sorrendben Williams nyerte az első két futamot, de elveszítette a harmadikat; a negyedikben viszont egy hajóhosszal hozta a versenyt. Ian és csapata Bill Hardesty (taktika és foredeck), Gerry Mitchell (orrvitorlák) és Mark Nicholls (nagyvitorla) 13-6-os győzelmi mutatóval végzett az élen és 25,000 dollárt kasszírozott be az 50,000 dolláros összdíjazásból.

A győzelem Williamst amaga 35 pontjával egészen az első helyre repítette a Párosverseny Világbajnokságon. 5 ponttal vezet Richard előtt. A World Tour ezen eseménye is befolyásolja az ISAF Párosverseny Világbajnokságának állását, ahol a legjobbat 2007 decemberében hirdetik ki. Összesen 15 esemény számít bele a 2006-’07 World Tour sorozatba.

Richard, akinek már jóideje ugyanaz a csapata: Greg Evrard (nagyvitorla és takitika), Olivier Herledant (orrvitorlák) és Yannick Simon (hajóorr) kicsit jobb mutatóval végzett a második helyen, mint a győztes, de a 13-4 is csak 10,000 dollárt ér ezen a napon. Nyilván ez a csapat érkezett egyetlen vereséggel a döntőbe a 13 futott körből, de Williamséket ez sem zavarta a döntőben.

A kisdöntőben a bermudai Blythe Walker adott okot a hazai városka lakóinak az ünneplésre, miután Eric Monnin csapatát 3-1-re legyőzte és harmadikként végzett. Walker csapata a 10-10-es mutatója 5,000 dollárt ért.