A brazil Mauricio SantaCruz csapata (Bruschetta) lett a 2007-es év világbajnoka J/24-ben. Nuevo Vallarta kikötőjében lelkes tömeg ünnepelte az állítólag minden idők legizgalmasabb vébéjének győztesét.

Az első helyre magát egész héten bebetonozó SantaCruz feladata az utolsó napon is a három amerikai hajó feltartoztatása volt, ahogyan nagyjából végig a versenyen. Mike Ingham hajója a Brain Cramp (12,7) másodikként végzett és csak harmadik lett Mark Hillman (28,4) a WIP-pel. A harmadik amerikaiként még Chris Snow (Bogus) lehetett volna veszélyes, amúgy a héten végig negyedik volt, ám az utolsó napon csúnyán elcsúszott és a futott 36. és 8. hely hátravettette őket a nyolcadik helyre.

SantaCruz az utolsó napi első futam után már nem is vitorlázott, mivel a VB cím már zsebben volt az első futamban elért 18. helyet követően is.

A japán Cerezo végzett az ötödik helyen (k: Yasutaka Funazawa) és azt a Wataru Sakamotot verte meg, aki a Siestan 2006-ban Melbourne-ben a vébén második lett. Wataru pedig fekete zászlós rajtot vett az utolsó napon, ám egy másodikkal ki is javította azt.