Hamarosan indul a legnehezebb balatoni vitorlásverseny. (SAJTÓANYAG)

Szeptember 27-én rajtolnak a csopaki kikötőből azok a hajók, melyek egyetlen fővel a fedélzetükön kerülik meg a Balatont. A Fa Nándor által életre hívott, idén 8. alkalommal megrendezésre kerülő vitorlásverseny komoly technikai felkészültséget igényel az indulóktól: egyedül, helyettesítés, kikötés és külső segítség nélkül kell teljesíteni a lehetséges leghosszabb kört a Balatonon. A futam nehézségéhez mérten komoly technikai háttér szükséges annak lebonyolításához és közvetítéséhez is. Ez utóbbi feladatot a verseny névadó szponzora, a GPS technológiában világviszonylatban is éllovasnak számító CASON Mérnöki Zrt. végzi.

A CASON hosszú ideje nyújt magas szintű technikai támogatást a jelentős magyarországi vitorlásversenyeknek, mint amilyen a Fa Nándor által szervezett, a hazai vizeken a legnagyobb kihívást jelentő egyszemélyes Balatonkerülő verseny is.


A CASON és a szervezők között 2002 óta kialakított technikai együttműködés 2008-ban minőségi együttműködéssé vált: a CASON világszínvonalú hátteret biztosít a versenyzőknek és a versenynek egyaránt azzal, hogy a futam élvezhetőségét és biztonságát egyszerre szavatolja.


A GPS eszközöknek köszönhetően a nézők online és a rajt-cél helyszínén, a kihelyezett képernyőkön is nyomon követhetik a versenyt. A számos izgalmat ígérő futam folyamatosan nyomon követhető a

http://casongrandprix.net/

oldalon. Így jóval több ember számára válik élvezhetőbbé a verseny.


A CASON nyújtotta támogatás ugyanakkor a versenyzők biztonságát is növeli: a hajón és a hajósokon is elhelyezett jeladók segítségével azonnal láthatóvá válik, ha valaki esetleg vízbe esik. Az eszközök segítségével a hajósok szükség esetén azonnal kapcsolatba léphetnek a mentőegységekkel vagy a technikai személyzettel.


Fa Nándor a nyomkövetés előnyei közül azt emelte ki, hogy a valósidejű élményen túl az utólagos elemzésekhez is jelentős segítséget nyújt egy ilyen rendszer.


A CASON-ról


Az 1992-ben alapított CASON Mérnöki Zrt. az Egyesült Államoktól Szingapúrig értékesíti a nagy földrajzi kiterjedésű ipari rendszereken alkalmazott termékeit és szolgáltatásait.


A CASON által kifejlesztett DIWICON technológiát világszerte sikerrel alkalmazzák a mobil munkamenedzsment és az ipari rendszerfelügyelet legkülönbözőbb területein az olajvezetékek szivárgásérzékelésétől kezdve a gázipari automatizáláson és a flottakövetésen át egészen a személyi biztonságvédelmig.


A CASON 2006. novemberben elnyerte az „Europe’ s 500” díjat, ezzel bekerült Európa 500 leggyorsabban fejlődő és legtöbb új munkahelyet teremtő cégei közé. A világ öt országában összesen 114 embert foglalkoztató cég árbevétele 2007-ben meghaladta a 2,3 milliárd forintot.


A CASON ügyfelei között többek között olyan vállalatok találhatók, mint a Shell, az E.ON, a Gaz de France, a General Electric, a MOL, a Slovnaft és a T-Mobile.