Elkezdődött az Avis Leasing Pénteki Regatták vitorlás versenysorozat hatodik évadja. Május 28-án 8 egység állt rajthoz. Az ismert és J24-es osztályban tapasztalatot szerzett vitorlázók mellett új arcok is feltűntek.

Itt volt az első regatta győztes Nagy R Attila szép új North Sails vitorlákkal, a Pénteki Regattákon nevelkedett és mára már meghatározó J24-es versenyző Makai Gábor, a szintén lelkes és jó vitorlázó Kakas Máté, de Ormándlaki Áron kormányzásával az egyik legnagyobb nemzetközi tapasztalattal rendelkező Litkey csapat is képviseltette magát Farkas nélkül. A J24-ben újonc, sikeres laseres titán Kaiser Kristóf a BYC Fanatics kormányánál a BYC „új” edzőjével Baráth Gábor taktikussal is rajthoz állt, de az Elliottos Fazekas László és a J24-es Kristóf Zoltán mellett Erdős Bálint is elindult a regattán.

1-2 m/s-os D-NYi szélben kezdték meg a három futamos fordulót a csapatok. A szél először nyugat majd észak felé fordult és a harmadik futamra már alig-alig fújt. Az első futamban – akárcsak az egész versenyen – remekül, taktikusan vitorlázott és három első hellyel megérdemelten szerezte meg a győzelmet Kaiser Kristóf kormányzásával a BYC Fanatics. A második helyen Nagy R Attila végzett Makai Gábor előtt, akik szintén 8 pontot gyűjtöttek, de a két második helyezéssel Rozsdáék örülhettek az ezüstnek. A negyedik helyen Ormándlaki Áron végzett, őt követték Erdős Bálint, Kakas Máté, Fazekas László és Kristóf Zoltán kormányozta egységek. A következő futam 2010. június 18-án lesz.