a Nu Skin Balaton Tour vitorlás fordulóján

Balatonkenese, 2011. május 16. – A Nu Skin Balaton Tour 2011. évi versenysorozat résztvevői május 15-én, vasárnap az első versenyszámban, a vitorlázásban mérték össze erejüket és küzdöttek meg a viharos széllel és egymással. 5-ös, 6-os ÉNY-i alapszélben vitorláztak a versenyzők, melyet gyakran kísértek viharos széllökések. A vegyes mezőnyben voltak tapasztalt és kevésbé tapasztalt vitorlázók, ezért mindenképpen figyelemre méltó, hogy minden egység végigvitorlázta a kitűzött pályán a három futamot. A győzelem az U21-es névre keresztelt egységnek jutott, Hercsel Máté kormányzásával, az ezüstéremnek pedig – az egyetlen külföldi egység – a cseh csapat örülhetett.

A Nu Skin Balaton Tour – Vitalitás Napja versenysorozat első állomása 2011. május 15-én, Balatonkenesén volt, ahol a vitorlázás sportágban csaptak össze a csapatok. J24-es One Design vitorlás hajókkal versenyeztek a Nu Skin Balton Tour résztvevői. Erős szél és nagy küzdelem  jellemezte a versenynapot. A hat egység derekasan helytállt az igen erős, olykor viharos szélben. A csapatok 3 futamot vitorláztak a Kenese Marina-Port Yacht kikötő előtt kitűzött félszelesre kialakított túrapályán. A versenyzők között voltak jelentős vitorlás tapasztalatokkal rendelkező ifjak, és akadt néhány csapat, akik bár kevésbé voltak tapasztaltak, de lelkesedésük és kitartásuk figyelemre méltó volt. A győzelmet végül magabiztos vitorlázással, három első hellyel Hercsel Máté kormányos vezényletével az U21 névre keresztelt egység nyerte. Nem érdemtelenül, hiszen magyar bajnok és válogatott vitorlázók voltak a 06-os rajtszámú hajó fedélzetén. Az ezüstérem az egyetlen külföldi csapatnak, a Czeh Team-nek jutott, ahol Berecely Roman volt a kormányos. A bronz érmet a Sztankov Attila kormányozta Nyuszkó Team érdemelte ki. A negyedik helynek a ZION TEAM örülhetett, akik bár nem rendelkeztek nagy vitorlás tapasztalattal, de lelkesedésük és kitartásuk a negyedik helyig repítette őket. Itt Floch Péter fogta a kormányt. A Kamilla csapat, Bér Rudolf kormányzásával az ötödik helyen zárta az első fordulót. A hatodik helyen a Vitális Farkasok csapata végzett Dobóczky András vezényletével. Gratulálunk minden versenyzőnek, akik derekasan kiállták az öt sportági próbatételből az elsőt. A következő állomás május 28-án Balatonfűzfő, ahol a teniszpályán kell majd a csapatoknak bizonyítani.