Berecz Zsombor 15. lett az Eb-n

A 15. helyen végzett a vitorlázó Berecz Zsombor a Finn dingi hajóosztály Split partjainál megrendezett Európa-bajnokságán. A keddtől vasárnapig lebonyolított horvátországi kontinensviadalon 30 ország 71 versenyzője ült hajóba. Győzött a hazaiak kiválósága, Ivan Kljakovic Gaspic.

A tavaly ősszel riói kvótát szerzett magyar sportoló sokáig a legjobbak között – a 4-6. helyen – szerepelt, de gyengébb szombati eredményeivel kicsúszott az első tízből. Legjobb helyezését a negyedik futamban érte el, amikor másodikként ért célba. Berecz Zsombor év elején a legjobb 15 közé várta magát az Eb-n.

Az MVM SE vitorlázója az idén új hajóval versenyez, és mivel a 2016-os olimpiára a kvalifikációt már megszerezte, az idei esztendőre azt a feladatot tűzte ki, hogy minél jobban kiismerje és tovább gyorsítsa a hajót, valamint tökéletesítse a versenyzését.