Már hosszú évek óta jelzi ez a verseny, hogy lehet készülni a következő évadra, mert idén nincs tovább.

1988 óta rendezi meg a sztáros Forintos Róbert Budakalászon, az Omszk park taván a Trafik kupát, amely így a Kékszalag után a második legrégebbi vitorlás regatta idehaza.

A hagyományosan sorsolt Optimistekkel lebonyolított versenyen, a válogatófutamok, elődöntők és a hosszabb, kétkörös döntő után Szilasi Fábián, a Kereked VE fiatal vitorlázója bizonyult a legjobbnak. „Nagy megtiszteltetés ezen a versenyen nyerni” – mondta a futam után az M4 sportcsatorna stábjának, célozva arra, hogy az elmúlt évtizedekben olimpikonok, világ-, és Európa bajnokok is voltak a résztvevők között.

A második helyen Szalontai Gergő (Spartacus VE) végzett, a harmadik Ujhelyi-Gáspár Miklós (Spartacus VE) lett.

A futamokra idén parádés időben, remek szélben, napsütésben került sor. Sok legendás vitorlázó látogatott el az idei versenyre: újra összeállt (legalábbis egy fotó erejéig) a Csőregh Ildikó – Turcsányi Kinga 470-es páros. Csőregh Ildi az 1988-as első Trafik kupát megnyerte, 27 év után ismét az élvonalban, a negyedik helyen végzett.